Najlepsze parki wodne w Polsce

parki

Polska może nie być najgorętszym europejskim krajem, ale jeśli chodzi o parki wodne, to mamy prawo chwalić się. Jest ich tak wiele, że bardzo trudno jest wybrać. Poniżej znajduje się lista 10 najlepszych (według nas).

Terma Białka

Terma Białka w Białce Tarzańskiej jest na szczycie. Ten nowoczesny kompleks rekreacyjno-rehabilitacyjny ze spa oferuje 14 basenów termalnych z wodą leczniczą o temperaturze 38oC. Aby zadowolić klientów, usługi zostały podzielone na 4 strefy, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Terma Białka posiada brodziki dla dzieci, baseny główne i rekreacyjne, zjeżdżalnie, jacuzzi, restaurację, kompleks saun i centrum SPA & Wellness.parki wodne

Warszawianka

Dalej na naszej liście Wodny Park, znany jako Warszawianka, popularny park wodny ze stolicy. Jego sportowo-rekreacyjny profil doceniają nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale także ludzie z innych miejsc. Jest to jedyne miejsce w Warszawie (i jedno z nielicznych w całym kraju), które posiada basen olimpijski. Zróżnicowana strefa rekreacyjna oferuje wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla seniorów, jednak, jeśli będziesz szukał czegoś mniej niewinnego jak hazard, to nawet nie próbuj szukać jednoręki bandyta, bo właśnie tego Warszawianka nie posiada. Obiekty sportowe nie są zawężone do basenów. Kompleks posiada własne korty do squasha, kręgielnię i park fitness.

Baseny Mineralne

Baseny Mineralne w Solcu-Zdroju znajdują się na najniższym stopniu podium. Innowacyjny kompleks łączy wypoczynek z relaksacją i kuracjami uzdrowiskowymi. Przyciąga ona swoich klientów różnorodnymi dostępnymi wodami, na przykład zawierającymi sód lub o dużej koncentracji ziół. Co więcej, kompleks oferuje jedyny polski basen z najsilniejszą solanką siarkową na świecie. Liczne zjeżdżalnie i prysznice gwarantują każdemu gościowi przyjemny czas.Park Wodny

Sandra SPA

Kompleks wypoczynkowy Sandra SPA w Karpaczu znajduje się tuż za górą 3. Ma własny kompleks noclegowy i zaprasza na dłuższe wizyty. Baseny są oczywiście wliczone w cenę zakwaterowania. Na pewno spodoba ci się sztuczna rzeka lub baseny termalne.

Park Wodny Tarnowskie Góry

Piąta na naszej liście – Park Wodny Tarnowskie Góry, który oferuje wiele basenów ze sztuczną falą i ulewną rzeką, a także lekcje pływania, baseny sportowe i wiele innych. Podstawową atrakcją są łóżka powietrzne do masażu całego ciała. Park oferuje także sezonowe lodowisko i skate park.

KaliszAquapark Kalisz

Aquapark Kalisz to jedno z najnowocześniejszych polskich centrów rozrywki wodnej. Jego olbrzymi obszar gwarantuje mnóstwo miejsca na wspaniałą zabawę dla całej rodziny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzinne zjeżdżalnie, wodne ławki i leżaki, gejzery to tylko niewielki ułamek tego, co czeka w tym parku wodnym.

Kutnie

Kolejne miejsce na naszej liście znajduje się w Kutnie. Oprócz szerokiej gamy basenów, jest również wyposażony w specjalną scenę przy basenie sportowym, szeroką gamę masaży, ścianek wspinaczkowych, ruchomych kamieni i wiele innych atrakcji godnych polecenia.

Solpark

W Kleszczowie, małym, mało znanym mieście, znajduje się Solpark. Oprócz basenów, zjeżdżalni i strefy spa, oferuje bogate zaplecze konferencyjno-szkoleniowe z kompleksem hotelowo-restauracyjnym.parki wodne

Termy Uniejów

Termy Uniejów to kompleks basenów termalnych u podnóża XVI-wiecznego zamku. Woda lecznicza w basenach i wspaniała atmosfera gwarantują, że ten relaks tutaj ma wiele marzeń turystów. Aromatyczne łaźnie, sauny i masaże przyciągają tych, którzy szukają relaksu i wypoczynku.

Wrocławski Park Wodny.

Stolica Dolnego Śląska ma także coś interesującego do zaoferowania – Wrocławski Park Wodny. Jest wyposażony w różne baseny, strefy rekreacyjne i sportowe, a także dla dzieci. Duża liczba saun i bogaty serwis uzdrowiskowy pozwala na wpisanie „Wrocławskiego Parku Wodnego” na listę 10 najlepszych polskich parków wodnych.