4 klasyczne gry w basenie

Summertime to czas basenu. Kiedy temperatura wzrasta, dzieci i dorośli idą do basenu, aby się ochłody i zagrać w klasyczne gry w basenie.

Znalezienie basenu do gry w te gry nie jest takie trudne. Nie może być wiele basenów mieszkalnych, ale wiele publicznych basenów w Polsce.

Po znalezieniu swojego basenu, nadszedł czas zaplanować gry. Zrobiliśmy listę 4 absolutnych ulubionych, aby jak najlepiej wykorzystać długi, gorący, letni dzień w wodzie. Zacznijmy od najbardziej ukochanej gry, nazwanej od 13-wiecznego badacza.

Marco Polo

To król wszystkich klasycznych gier w basenie. Na długo przed tym, jak uczniowie dowiadują się o prawdziwym Marco Polo, 13-wiecznym włoskim eksploratorze, który mieszkał w Chinach i pisał wiele o swoich podróżach, są ekspertami w tej wodniczce wersji Blind Man’s Bluff.

Aby zagrać w Marco Polo, potrzebujesz co najmniej dwóch osób, ale lepiej z małym tłumem. Jedna osoba zostaje wyznaczona jako „Marco”. Ta osoba musi zamknąć oczy i spróbować oznakować resztę ludzi w basenie. Aby zlokalizować innych ludzi, używa prymitywnej formy sonaru, wyzywając „Marco!” do których wszyscy inni muszą odpowiedzieć: „Polo!” Używając głosu jako przewodnika, niewidomy Marco wzdycha po Polosie. Pierwszą osobą, która ma zostać oznaczona, jest nowy Marco.

Reguły dotyczące Marco Polo są dość proste, ale ich egzekwowanie może być trudne. Marco może spróbować zatopić się w grobie, a Polacy nie mogą krzyczeć „Polo”. W klasycznym ruchu jerk, Polos może nawet opuścić basen w całości. Aby zmierzyć się z tą oszustwą, niektórzy gracze pozwalają Marco krzyczeć: „Ryba z wody!” kiedy podejrzewa, że ktoś opuści basen [źródło: Retroland]. Jeśli ma rację, „ryba” staje się nowym Marco.

Walka z kurczakiem

Po pierwsze, zrzeczenie się. Jak mama prawdopodobnie powiedziała ci 6,784 razy jako dziecko, walka z kurczakiem w basenie jest potencjalnie niebezpieczna. Skręciły się karkasy, wdychano wodę w basenie, a więcej, niż jedna bikini, została uszkodzona. To powiedziawszy, to nadal jest klasyczne.

Walka z kurczakiem w basenie jest jak podwójne zapasy. Są dwa zespoły składające się z dwóch osób. Każdy zespół ma „dno” i „górę”. „Góra” wspina się na ramiona „dna”. Ci dwaj „top” ludzie są jedynymi, którzy aktywnie walczą. Celem jest uderzenie przeciwnika w wodę, albo poprzez obalenie „wierzchołka”, albo „góra” i „dół” razem.

Podobnie jak w przypadku wszystkich wielkich sportowych tradycji, istnieją reguły. Większość myśliwców kurcząt zabawia się zarysowania, ciągnięcia włosów, uderzenia, gryzienie lub inne nieprzyjemne zachowania. Niektórzy nie. Niektórzy myśliwi kurcząt wierzą, że gra jest wygrywana, gdy jakakolwiek część „góry” dotyka wody. Inni czekają na pełne zanurzenie w ciele. W niektórych basenach „dna” mogą się chwytać. Wszystko jest sprawiedliwe w miłości, wojnie i zapasy wodne.

Rekiny i minnows

W swojej najbardziej podstawowej formie rekiny i minnestie to gra z tagiem wodnym. Gra rozpoczyna się od jednego rekina i kilku minnows. Rekin lurks w jednym końcu (lub środku) basenu. Minnoty stoją na drugim końcu. Kiedy rekin krzyczy „Minnows in!” lub podobne zdanie, minnows skakać lub zanurkować w basenie i spróbować pływać na drugą stronę, nie dostając oznakowania przez rekina. Każdy minnow

znaczniki rekina łączą się z zespołem rekina i pomagają tagować inne minnowsy. Ostatni minnow staje się pierwszym rekinem w następnej rundzie.

Istnieją odmienne reguły dotyczące czasu, w którym może być oznaczony minnow. W jednej wersji minnow nie może być oznaczony, jeśli znajduje się pod wodą. W takim przypadku rekina może poczekać, aż minnowie zaczną oddychać, albo rekin może spróbować pociągnąć ją do powierzchni, aby oznakować.

W innej wersji gry, kryjówka jest krytyczna. Gra rozpoczyna się od rekina z dala od basenu. Rekin może się odwrócić, gdy usłyszy minnowę w wodzie. Minnows, którzy wchodzą do wody w milczeniu i pływają bez rozpryskiwania, są nagrodzeni głową w stronę drugiej strony.

Strefy bezpieczne są również popularne. Jeśli minnow dotyka uzgodnionej strefy bezpiecznej (np. Drenażu basenu lub deski do nurkowania), rekin nie może otoczyć go.

Konkurs Handstand

Dla gimnastycznie upośledzonych, jest kilka rzeczy bardziej satysfakcjonujących, że robią podwodny handstand. Niesamowicie, umiejętność, która wymaga doskonałej równowagi i wytrzymałości na solidnym gruncie, może być wykonana pod wodą z niemal zerowym wysiłkiem.

Ponieważ nic nie jest zabawne, chyba że ktoś traci, podobnie jak w grach hazardowych, które można znaleźć tutaj, podwodne pułapki zostały wprowadzone do klasycznej gry w basenie. Celem gry jest trzymanie podwodnej rękojeści dłużej niż przeciwnicy. Wymaga to równowagi, równowagi, a jeśli jesteś w połowie przyzwoity, niektóre poważne umiejętności oddechu.

Możesz wziąć konkurs handstand z dwoma lub więcej osobami, chociaż ważne jest, aby mieć bezstronne sędziego. Sędzia liczy trzy, krzyczy „Idź!” a zawodnicy zanurzają się, aby przejąć stanowisko zawodnika. Handstand jest dobry, dopóki obie stopy nie są pod wodą. Ostatnia osoba, która ma przewagę nad zwycięstwami.

Wariacje to: rękawy jednokierunkowe, stojaki na palcach i rzadkie rękojeści bezręczne, znany również jako podbieracz do góry nogami. Jeśli brzmi to ciężko, to dlatego, że tak jest.